ישראל והשטחים הכבושים: הוועד הבינלאומי של הצלב האדום סייע בשחרור שבויות בעזה

הצהרת נשיאת הצלב האדום הבינלאומי, מיריאנה ספולאריץ', על שחרור שתי השבויות ותפקיד הצלב האדום כשחקן ניטרלי.

ז'נבה  (ICRC)- שחרורן של שתי שבויות בעזה היום הוא שביב של תקווה. הוקל לנו עד מאוד לדעת כי יוכלו להתאחד עם משפחותיהן לאחר שבועיים של ייסורים.

 הוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) סייע בשחרור זה על ידי שינוע השבויות מעזה לישראל. פעולה זו המחישה בזמן אמת את התרומה של מעמדנו כשחקן ניטרלי בין הצדדים לסכסוך. קיים צורך בהול בפעולות הומניטריות נוספות מסוג זה על מנת לאחד משפחות נוספות. אנשים רבים עדיין ממתינים נואשות לחדשות על יקיריהם.

 ה-ICRC ממשיך לקרוא לשחרור מיידי של כל בני הערובה. אנו נכונים לבקר את בני הערובה הנותרים ולסייע בכל שחרור עתידי בהתאם להסכמים אליהם יגיעו הצדדים. בעודם מוחזקים בשבי, יש לאפשר לבני הערובה לקבל סיוע הומניטרי וטיפול רפואי, כמו גם אפשרות ליצור קשר עם משפחותיהם. משפחות המופרדות מיקיריהן סובלות מייסורים, לא משנה באיזה צד של הסכסוך הן נמצאות. המחויבות שלנו לעזור לאנשים שנחטפו, נעצרו או נעדרים היא בלתי נלאית.

 חיוני שהצדדים ללחימה ישמרו על רף מינימלי של אנושיות גם במהלך הלחימה הקשה ביותר. בימים אלה, לא ניתן להמתין עוד עם הסיוע הנחוץ כל כך לאזרחים בעזה. בתי החולים נמצאים על סף קריסה, ומשפחות ישנות ללא קורת גג עם מעט מזון ומים. אנו קוראים בדחיפות להפוגה בלחימה על מנת לאפשר גישה לסיוע הומניטרי ולספק הגשת עזרה ראשונה. כל שעה שחולפת ללא סיוע מוגבר משמעה סבל הולך וגבר.

 למידע נוסף:

press@icrc.org