מידע מסייע לישראלים

מידע מסייע לישראלים

אנו מכירים בכך שהמצב הנוכחי מסוכן ומצער עבורכם ועבור יקיריכם. אנו מצטערים על כך שאתם נאלצים לחוות זאת. ייתכן ואתם מרגישים שאתם לבד, אבל אנא דעו שהוועד הבינלאומי של הצלב האדום ומגן דוד אדום עושים ככל שביכולתם כדי לעזור לכם.
Article 23 October 2023 Israel and the occupied territories

Read this page in English

אנו מודעים לכך שכמה אנשים מתחזים לנציגי ICRC ומבקשים מידע אישי ממשפחות של בני הערובה ושל נעדרים.
שימו לב שכרגע איננו יוצרים קשר עם משפחות בטלפון כדי לבקש מידע אישי או תמונות. כמו כן, איננו מתקשרים למשפחות באמצעות אפליקציות של הודעות.
אנו עשויים להשתמש בשיחות טלפון כדי לקבוע פגישות. כאשר נעשה זאת, נזהה את עצמנו ואת הארגון.
אם יש לכם ספק, אנא צרו קשר עם ה-ICRC כדי לוודא שאחד מאנשי הצוות שלנו הוא זה שהתקשר אליך. חייגו 03-5286524, או 972-3-5286524+ מחו"ל.
אנא זכרו שכל השירותים שמספקים הארגונים ההומניטריים אינם כרוכים בתשלום.

 

 כיצד הוועד הבינלאומי של הצלב האדום יכול לסייע לי?

מאז תחילת הלחימה, בישראל, הצוותים שלנו מסייעים עם ציוד פורנזי ובצרכים כגון מסכות פנים ומגני פנים, כדי לסייע במאמצים הפורנזיים.
קיבלנו פניות רבות מאנשים בישראל ומחוצה לה, הנואשים למידע בדבר גורלם של בני משפחתם הנעדרים.
אנו מבינים עד כמה זה הרסני עבור משפחות לא לדעת מה עלה בגורל יקיריהם. במסגרת המנדט והיכולות של ה-ICRC, אנו מוכנים לעשות כל שביכולתנו כדי לעזור.
אנו מתעדים ואוספים את הפניות האלה, ומשוחחים עם הרשויות כדי לנסות ולברר את גורלם של האנשים הנוגעים בדבר. ייתכן והעניין ייארך זמן מה, לאור המצב הנוכחי הבלתי יציב. נעמוד בקשר ישיר עם משפחות כדי לעדכן אותן.


כיצד אוכל ליצור קשר עם הוועד הבינלאומי של הצלב האדום?

למענה בעברית ובאנגלית, ניתן לפנות לוועד הבינלאומי של הצלב האדום בטלפון 03-5245286.
הקווים שלנו פועלים בימים ראשון עד חמישי בין השעות 09:00 ועד 17:00.
שימו לב שהפרטיות וחיסיון המידע שאנו מקבלים הם בעלי חשיבות עליונה עבורנו. לכן, ה-ICRC אינו משתמש ב-WhatsApp או בכל אפליקציית הודעות מקוונת אחרת עבור שירותיו. תודה לכם על הבנתכם.


האם תוכלו לעזור לי למצוא בן/בת משפחה שאבד הקשר עימו?

אנו מצטערים מאוד שאין לכם חדשות מיקיריכם. אף אחד לא צריך להיות נתון לייסורים שכאלו.
למענה בעברית ובאנגלית, ניתן לפנות לוועד הבינלאומי של הצלב האדום בטלפון 03-5245286.
הקווים שלנו פועלים בימים ראשון עד חמישי בין השעות 09:00 ועד 17:00.
אם אתם מודאגים לגבי בן/בת משפחה שאבד עימם הקשר, ואתם מתגוררים מחוץ לישראל, אנא צרו קשר עם אגודת הצלב האדום/הסהר האדום המקומית שלכם או למשרד ה-ICRC הקרוב למקום מגוריכם והגישו בקשה לאיתורם. תוכלו למצוא רשימה של פרטי יצירת קשר עם האגודות הלאומיות הרלוונטיות ושל משלחות ה-ICRC ברחבי העולם באתר האינטרנט שלנו.


מדוע לוקח לכם כל כך הרבה זמן לחזור אלי ולאתר את בן/בת המשפחה שלי?

אנו מתנצלים על כך. אנו תלויים במידע שהצדדים לסכסוך חולקים איתנו ובגישה שהם נותנים לנו למקומות המעצר. אנו מצטערים שאין ביכולתנו לספק לכם תשובות מהר יותר. בשל מספרן הגבוה של הבקשות, ייתכן שיחלפו שבועות עד שנוכל לחזור אליכם. אנו יודעים עד כמה אתם מודאגים לגבי יקירכם/יקירתכם ומודים לכם מראש על ההבנה והסבלנות.


בן/בת משפחתי נפטר/ה. תוכלו לעזור לי לברר היכן נמצאת הגופה ולהחזיר אותה?

אנו מצטערים מאוד על אובדנכם, ומקווים שאתם מקבלים את התמיכה הדרושה לכם בזמנים קשים אלו.
המצב הנוכחי מורכב מאוד. בהקשרים אחרים, ה-ICRC יכול לפעמים לפעול כמתווך נייטרלי לארגון או תמיכה בהעברת גופות, אם הצדדים לסכסוך ביקשו והסכימו על כך.
עם זאת, איננו יכולים כרגע לסייע או לארגן פינוי הרוגים מהאזור המושפע מהסכסוך. זה יהיה אפשרי רק אם המצב הבטחוני יאפשר זאת, והרשויות יבקשו ויסכימו על כך. לאור המצב הנוכחי, ה-ICRC אינו יכול להבטיח אם ומתי הדבר יתאפשר.


האם יש משהו שאני יכול/ה לעשות כדי לעזור ל-ICRC?

הצוותים שלנו עובדים כעת מסביב לשעון כדי לעזור לאלו שנפגעו מהאלימות. אם ברצונכם להביע תמיכתכם ב-ICRC, אנא אל תהססו להשמיע את הקול שלכם ולשתף עם הקהילה שלכם, בין אם באופן אישי או מקוון, מידע עובדתי על מה שה-ICRC עושה. אנחנו דוגלים בשקיפות לגבי מה שאנחנו עושים ולגבי המגבלות שלנו. אנו קיימים כדי להגן על חייהם וכבודם של קורבנות סכסוך מזוין ומצבי אלימות אחרים וכדי להעניק להם סיוע - ותמיכתכם תעזור לנו לקדם מטרה זו.